Účinnost spreje proti chrápání

Autor článku: Asonor

Mechanismus účinku nosního spreje spočívá v tom, že napíná zadní svaly hltanu, což umožňuje uvolnit dýchací cesty.

Sprej proti chrápáníProtože zvuk chrápání je způsobený nadměrným uvolněním měkkých tkání, a tím pádem zablokováním dýchacích cest, nosní sprej proti chrápání řeší přesně tento problém - což je vlastně samotnou příčinou chrápání.

Aby bylo možné úspěšně předcházet důsledkům chrápání, doporučuje se používat nosní sprej, čímž lze předejít nedostatečnému přísunu kyslíku během spánku.

Důležitost používání nosního spreje je jasná zejména lidem, kteří chápou jeho význam a jsou si vědomí možných následků chrápání, jež často způsobuje závažná onemocnění a může vést i k nezvratným stavům, jimž je možné zabránit právě používáním uvedeného spreje.

O článcích souvisejících s tímto produktem se můžete dočíst zde: Co je důležité vědět o spreji proti chrápání | Prostředky proti chrápání

Je důležité vědět, že chrápající osoba se za noc v důsledku nesprávného dýchání a nedostatku kyslíku probouzí až 300krát, což si však dotyčná osoba vůbec neuvědomuje. Nejmírnějším důsledkem tohoto stavu (bez používání nosního spreje) je neustálý spánkový deficit, což následně vede k oslabení imunitního systému. Statistika dokazuje, že lidé, kteří chrápáním trpí pravidelně po dobu pěti let, jsou během této doby ukrácení o čtyři roky spánku. To je příčinou trvalého spánkového deficitu, jenž často vede k různým nepříjemnostem, dokonce až k nehodám. Tomu lze snadno předejít používáním nosního spreje.

Ovšem chronické poruchy dýchání během spánku mohou mít i mnohem závažnější důsledky, protože tělo není dostatečně okysličováno. Pokud je tento stav trvalý, má to pak vliv i na krevní oběh, může to mít za následek vysoký krevní tlak a vyšší zátěž pro srdce. Nelze opomenout ani to, že pokud mozek nemá dostatek kyslíku, zvyšuje se riziko cévní mozkové příhody. Všem těmto nepříznivým důsledkům by se dalo zamezit pravidelným používáním nosního spreje.

Chrápání může mít mnoho důvodů - příčinou může být i doposud skryté onemocnění, proto je potřebné se před zahájením používání nosního spreje ujistit, zda chrápání není příznakem nějakého onemocnění. Ve většině případů je chrápání důsledkem ucpaného nosu anebo obezity; v těchto případech je nejjednodušším řešením používat nosní sprej proti chrápání. Ohledně účinnosti nosních sprejů byly uskutečněny mnohé testy, a podle mínění odborníků nosní spreje nemají žádné vedlejší účinky. Jejich rizikové faktory jsou v porovnání s jinými metodami ty nejnižší.

Sleva na startovacího balíčku

V případě požadavku na slevu startovacího balíčku klikněte zde.

Pokud se chcete dočíst víc o daném tématu, prosím klikněte na slovo

Další zajímavé články

Zákaznický servis

V případě jakýchkoliv otázek mě můžete kontaktovat na: servis@asonor.org
+420 24 601 9655
v čase 8:00-16:30

Asonor® proti chrápání
Asonor® proti chrápání

Zbavte se chrápání jednou pro vždy.
Zlepšete kvalitu Vašeho života

Garance vrácení peněz

Dánský vynález