O Asonore

Jak se Asonor ® používá?      Proč chrápeme?      Lékař      Kvalita života      Léčba chrápání      Certifikát     

Proč chrápeme?

Chrápání vzniká přítomností překážky (obstrukce) při dýchání. Může být způsobeno rýmou, nebo anatomickou anomálií v nose či krku.

Avšak nejčastější příčinou chrápání je uvolněné svalstvo v krku během spánku. Znamená to, že krční otvor se zúží, následkem toho vzniká špatný průchod vzduchu. Tím, že člověk potřebuje stejnoměrné množství vzduchu v plicích, rychlost přívodu vzduchu se zvyšuje. Tlak v krku se zvýší, čep i měkké patro začne vibrovat. Zvuk, který vzniká při těchto vibracích se nazývá chrápání.

Z tohoto důvodu je chrápání příznakem neklidného spánku. Čím větší zúžení v krku nastane, tím je chrápání hlasitější.

Je chrápání běžné?

Ano! Chrápání je běžným fenoménem, který existoval od počátku lidského spánku. Průzkumy s výpočty frekvencí chrápání dokazují, že je běžné, že se v každé druhé domácnosti nachází jeden člověk, který chrápe. Muži chrápou častěji než ženy. Tento rozdíl se postupem času vyrovnává.

Chrápání může znepříjemnit noční spánek!

V době chrápání je Vaše dýchání nepravidelné. Nepravidelnost dýchání může v době spánku způsobit pauzu v dýchání. Tyto pauzy mohou trvat až 10 vteřin a v době nočního spánku se mohou častokrát opakovat. Vy tyto pauzy nemusíte pociťovat, ale Váš spánek může být přerušován. To znamená, že si Vaše tělo v noci neodpočine. Výsledkem je únava po probuzení, což nepříznivě působí na Vaše zdraví. Výzkum dokazuje, že chrápání zvyšuje riziko různých onemocnění, jako vysoký krevní tlak, koronární a mozková krvácení.