Odstranění chrápání

Autor článku: Asonor

Většina lidí si myslí, že k odstranění chrápání stačí užívat nějaké léky nebo přípravky. S touto problematikou ovšem úzce souvisí také otázky změny obvyklého životního stylu, který chrápání velice často ovlivňuje.

ChrápáníChrápání lze ve většině případů úspěšně odstranit používáním spreje proti chrápání. Přitom se nejlépe osvědčil sprej proti chrápání Asonor. Existují však i případy, že u někoho tento sprej svůj účel nesplní. Situaci ale může někdy vyřešit i malá změna obvyklých návyků.

Chrápání se objevuje nejčastěji u lidí, kteří trpí nadváhou, což nepříznivě působí na problém chrápání ve spojitosti s dalšími faktory. Právě z tohoto důvodu není odstranění chrápání pouze otázkou nalezení účinného léčivého přípravku. Příznivým krokem směrem k odstranění chrápání je každopádně snížení tělesné hmotnosti, proto bychom tento krok neměli opomíjet.

Chrápání může být také dědičného charakteru např. užší dýchací cesty, menší obvod krku, avšak nevhodný způsob životního stylu tento stav každopádně pouze zhoršuje.

Pokud je někdo náchylný k chrápání, neboť má užší dýchací cesty, vysoký krevní tlak, případně určité kardiologické onemocnění, může tyto komplikace zhoršovat navíc ještě kouřením, případně k tomu i nadměrným užíváním alkoholických nápojů. Proto je této okolnosti potřebné věnovat zvýšenou pozornost nejen v zájmu odstranění chrápání, ale také kvůli předcházení následků těchto zlozvyků.

Z uvedeného vyplývá, že odstranění chrápání není pouze otázkou vyřešení jednoho problému, ale že v zájmu zachování zdraví si vyžaduje zohlednit hned několik současných vlivů.

V zájmu odstranění chrápání se doporučuje:

  1. Před spaním důkladně vyčistit nos.
  2. Zajistit vhodné podmínky ke spaní (pohodlná postel, vhodná hygiena, atd.) - stává se, že už i tato opatření jsou k odstranění chrápání postačující.
  3. V zájmu odstranění chrápání je vhodné přejít na zdravější způsob stravování a přes den si dopřát více pohybu, což zároveň přispívá ke snížení hmotnosti. V případě potřeby je vhodné zvolit i některou z diet.
  4. K odstranění chrápání někdy stačí i to, když dotyčný přestane kouřit, anebo aspoň sníží množství vykouřených cigaret.
  5. Na úspěšnost odstranění chrápání má značný vliv také otázka užívání alkoholických nápojů - nejlepší je, pokud se jich dotyčný dokáže zcela zříct.
  6. Chrápání může být ovlivněno i užíváním sedativ a léků na spaní, proto na zamezení chrápání někdy stačí tyto léky nahradit nějakým přírodním prostředkem.
  7. Přitom je vhodné používat také sprej proti chrápání Asonor, přičemž však v zájmu úspěchu je důležité zohlednit i ostatní body.

O článcích souvisejících s tímto produktem se můžete dočíst zde: Co dělat proti chrápání? | Prostředky proti chrápání

Sleva na startovacího balíčku

V případě požadavku na slevu startovacího balíčku klikněte zde.

Pokud se chcete dočíst víc o daném tématu, prosím klikněte na slovo

Další zajímavé články

Zákaznický servis

V případě jakýchkoliv otázek mě můžete kontaktovat na: servis@asonor.org
+420 24 601 9655
v čase 8:00-16:30

Asonor® proti chrápání
Asonor® proti chrápání

Zbavte se chrápání jednou pro vždy.
Zlepšete kvalitu Vašeho života

Garance vrácení peněz

Dánský vynález