O Asonore

Jak se Asonor ® používá?      Proč chrápeme?      Lékař      Kvalita života      Léčba chrápání      Certifikát     

Informace o produktu

Nosní sprej Asonor účinně odstraňují příčinu chrápání. Je to prozatím nejúčinnější léčba, která Vás zbaví nepříjemností, způsobených chrápáním.

Adobe pdfAsonor - návod k použití

Asonor

Asonor 30ml lahvička:
Asonor® obsahuje: chlorid sodný, glycerol, polysorbát 80, potassium (draselný) sorbát
Způsob užívání: nosní aplikace.
Dávkování: 3-4 vstřiky do každé nosní dírky před spaním. Roztok byste měli pocítit v krku. Další pokyny si přečtěte zde…
Nežádoucí účinky: nežádoucí účinky po užití přípravku nejsou známy.
Balení: nosní sprej 30ml. Množství na přibližně 25 užití.
CE: Certifikát shody o výrobku EEC Directive 93/94/EEC
US FDA CDER LISTING: kód 024804

Výrobce:
TannerMedico A/S
Agern Allé 3
2970 Horsholm
Denmark

Jak se Asonor® používá?

Asonor by se měl užívat každý večer před spaním. Po použití Asonoru se vyhněte konzumaci jídla, pití i čištění zubů, protože to vše může snížit účinek produktu. Zakloňte hlavu a vstříkněte si dávku do každé nosní dírky, dokud nepocítíte roztok v krku. Obyčejně stačí 3-4 vstřiky do každé dírky. Tekutý roztok by neměl zůstat v nose. Pro dosažení nejlepšího účinku byste ho měli pocítit v krku.

Pumpička byla navrhnuta tak, aby “vystříkla” roztok, na rozdíl od spreje, nebo rozprašovače (jak je tomu u ostatních nosních kapek). Je to proto, aby se zabránilo zadržení roztoku v nose.

Všeobecně je Asonor účinný už od první noci, ale v zřídkavých případech se účinek Asonoru dostaví až po 14 dnech od začátku užívání kapek.

Jak dlouho bude trvat účinek Asonoru?

Při 3-4 vstřicích do každé nosní dírky před spaním by měl účinek Asonoru trvat 7-8 hodin od aplikace.
Pokud by náhodou účinek vyprchal dříve než po 7-8 hodinách, nebo pokud byste chtěli účinek Asonoru prodloužit, zvyšte dávku na 4-5 vstřiky do každé nosní dírky.

Jaké jsou vedlejší účinky při užívání Asonoru?

Nejsou známy žádné vedlejší účinky připisované užívání Asonoru.

Jsem těhotná, mohu užívat Asonor v období těhotenství a kojení?

Ano, tento produkt může užívat kdokoliv.

Proč chrápeme?

Chrápání vzniká přítomností překážky (obstrukce) při dýchání. Může být způsobené rýmou, anebo anatomickou anomálií v nose nebo krku.
Avšak nejčastější příčinou chrápání je uvolněné svalstvo v krku během spánku. To způsobuje, že měkké tkáně v krku ochabnou a dýchací cesty se zúží.
Tlak v krku se zvýší, což způsobí vibrace krčního čepu a měkkého patra. Tyto vibrace vytvářejí zvuk, nazývaný chrápání.

Výzkumy dokazují, že přibližně 42% populace chrápe, z toho 60% mužů a 40% žen. Chrápání se častokrát opisuje jako civilizační nemoc. Vážnějším problémem je chrápání nazvané apnoický syndrom, který postihuje 2% populace.

Chrápání může snížit kvalitu života formou kardiovaskulárních onemocnění, vysokého krevního tlaku, stresu, bolestí hlavy, OSA, sníženou sexuální funkcí a předčasné smrti.

Proč bych neměl být vůči svému chrápání lhostejný?

Existuje proto mnoho důvodů. Prvním důvodem je, že chrápání pravděpodobně obtěžuje lidi, kteří jsou během noci nuceni chrápání poslouchat. Za druhé, ovlivňuje naše zdraví. Mezinárodní studie dokazují, že lidé, kteří chrápou, mají sníženou kvalitu života, protože trpí migrénami, bolestmi hlavy, kardiovaskulárními onemocněními, sníženou sexuální funkcí a může je postihnout předčasná smrt.

Na jakém principu Asonor funguje?

Asonor účinně odstraňuje příčinu chrápání. Léčba je jednoduchá a zbaví Vás mnoha nepříjemností, které chrápání způsobují. Nosní sprej Asonor mají lubrikační schopnost- zjemňují sliznici v krku i krční svalstvo. Znamená to, že se Vám snadněji dýchá, vzhledem na nepřítomnost překážek, což zabraňuje vysoušení ústní sliznice, na což si po probuzení stěžuje spousta chrápajících lidí.

Pokud přestanu užívat Asonor, hrozí opětovné chrápání?

Ano, je to velice pravděpodobné.

Proč na mne Asonor nepůsobí?

Asonor má účinek na 3 ze 4 lidí.
Pokud na Vás Asonor neúčinkuje, může to být tím, že produkt užíváte nesprávně. Abyste se ujistili, že přípravek užíváte správně, přečtěte si odstavec "Jak užívat Asonor".

Pokud na Vás Asonor přesto neúčinkuje, doporučuje se navštívit lékaře, jelikož chrápání může být způsobeno i jinými faktory, než běžné chrápání, patřící mezi civilizační choroby.

Chrápání může být způsobeno rýmou, anatomickou anomálií v nose či v krku, anebo ve vážnějších případech apnoickým syndromem. V těchto případech se užívání Asonoru nedoporučuje.

Kde se Asonor vyrábí?

Asonor je vyráběn v EU v osvědčeném provozu GMP.

Pokud si chci zakoupit Asonor, potřebuji lékařský předpis?

Při koupi Asonoru lékařský předpis nepotřebujete.

Nenašel jsem odpověď na svou otázku, jak mám dále postupovat?

Pokud jste na Vaši otázku nenašli odpověď, můžete nám zaslat e-mail a odpovíme Vám. Pro odeslání e-mailu klikněte sem!