Léčebné metody boje proti chrápání

Autor článku: Asonor

Ohledně léčebných metod boje proti chrápání je ještě stále mnoho nejasností a jen velmi málo lidí bere v úvahu, že bojovat proti chrápání je nutné z důvodu vážných zdravotních následků.

Metody proti chrápáníDnes je už dostupných několik řešení jak zamezit chrápání, od sprejů proti chrápání až po laserové metody. Nejvhodnějším způsobem boje s chrápáním není to, že koupíme spolubydlícím špunty do uší. Pro ně je chrápání jen nepříjemností, avšak chrápajícímu to může přivodit vážné zdravotní důsledky. Proto je nezbytné najít řešení.

Nejlepší lék proti chrápání je možné zvolit jen v tom případě, pokud se podaří odhalit příčinu chrápání. Zajímavým faktem je, že pravidelně chrápe zhruba 40 % mužů, ale navzdory tomu tento svůj stav jen málokdo uvede při návštěvě lékaře, i když by to mohlo pomoct při diagnostikování choroby.

U dětí je stanovení diagnózy a vhodné léčby o něco jednodušší, protože v jejich případě je důvodem chrápání nejčastěji zvětšení nosních mandlí, které brání dýchání nosem, což zapříčiňuje chrápání. V takových případech je nejčastější léčbou odstranění nosních mandlí.

Pokud je chrápání způsobené alergií nebo astmatem, odborný lékař jej může omezit předepsaným nebo doporučeným lékem.

Chrápání je fyzicky způsobené tím, že se uvolní měkké tkáně horních cest dýchacích, zablokují se dýchací cesty a vibrace těchto tkání způsobují zvuk chrápání. Z tohoto důvodu jsou nejúspěšnější přípravky proti chrápání, jako je např. Asonor, které udržují sliznice horních cest dýchacích vlhké a částečně napínají také jejich svaly. Zvýšení svalového napětí v měkkých tkáních umožňuje bezproblémový průchod vzduchu skrze dýchací cesty, proto je takový přípravek velmi vhodnou ochranou proti chrápání.

Pokud byste chtěli číst články související s tímto tématem, klikněte na klíčová slova: Když chrápe dítě | Metody k odstranění chrápání

Měli bychom si však být vědomi toho, že míru chrápání výrazně ovlivňuje nezdravý životní styl. Proto je potřebné snažit se změnit nesprávnou životosprávu, čímž budou také přípravky proti chrápání mnohem účinnější.

Nejdůležitějšími faktory, které ovlivňují stupeň chrápání, jsou: obezita, nadměrný alkoholismus, kouření a sedavý způsob života. Změny v tomto směru jsou nejlepším lékem proti chrápání, pomáhá to předcházet různým zdravotním následkům a komplikacím, z nichž nejnebezpečnější jsou srdeční a cévní onemocnění.

Sleva na startovacího balíčku

V případě požadavku na slevu startovacího balíčku klikněte zde.

Pokud se chcete dočíst víc o daném tématu, prosím klikněte na slovo

Další zajímavé články

Zákaznický servis

V případě jakýchkoliv otázek mě můžete kontaktovat na: servis@asonor.org
+420 24 601 9655
v čase 8:00-16:30

Asonor® proti chrápání
Asonor® proti chrápání

Zbavte se chrápání jednou pro vždy.
Zlepšete kvalitu Vašeho života

Garance vrácení peněz

Dánský vynález