Když chrápe dítě

Autor článku: Asonor

Ještě před několika lety se chrápání u dětí nevěnovala patřičná pozornost. Pokud dítě chrápalo, rodiče hlídali jen to, aby u dítěte nedocházelo k výpadkům dýchání během spánku.

Chrápe dítěV uplynulých letech však na toto téma proběhla řada výzkumů a anket. Ty prokázaly, že pokud dítě chrápe, může to mít na jeho vývoj negativní vliv, a dokonce to může vést až k postižení některých orgánů těla.

Výzkum odhalil, že u chrápajících dětí je délka hlubokého spánku REM mnohem kratší. Právě v této fázi spánku se regenerují určité části mozku. Pokud dítě chrápe byť jen nepatrně, nebo se to nestává každodenně, pak tato regenerace není úplná, což vede k jeho únavě. Když dítě chrápe 3-4-krát týdně, regenerace mozku je ohrožená, a může to vést k postižení některých orgánů těla.

Pokud byste chtěli číst články související s tímto tématem, klikněte na klíčová slova: Metody k odstranění chrápání | Nebezpečí chrápání

Během výzkumů byla sledovaná řada chrápajících a i nechrápajících malých dětí. Na základě pozorování se dospělo k závěru, že chrápající děti v určitých činnostech zaostávaly. U dětí, které chrápou pravidelně, se častěji vyskytovaly také problémy s chováním. Jsou to problémy, jako např. hyperaktivita, deprese, výpadky pozornosti, problémy s integrací. Tento výsledek je v podstatě logický, protože pokud dítě chrápe, nemůže se pak plně zregenerovat. Určitý stupeň únavy a nevyspalosti může být trvalý, což může jednoznačně vést k výše uvedeným problémům s chováním.

Uvedené výsledky výzkumu – tedy zkoumané problémy - se vztahují jen na děti, které chrápou. Je však nutné si uvědomit, že v současné době je konstantní nevyspalost pro malé děti málem charakteristická. To je částečně způsobené tím, že často ani ne tříleté děti musí brzo vstávat a už od mladšího školního věku jsou na ně kladené velmi vysoké nároky, což se připisuje na úkor oddechu. V dalších školních letech se to ještě znásobuje.

Může to být jedním z důvodů, proč dítě chrápe, ale ne vždy je to důvod jediný. Může se jednat i o kombinovaný účinek několika faktorů, což vede k nepříznivým vlivům na zdraví dítěte.

Na základě výše uvedeného jsou rodiče povinní jednat nejen v případě, že jejich dítě chrápe do té míry, až má v noci problémy s dýcháním, ale v jakémkoliv případě chrápání, protože vyvíjející se organismus se potřebuje plně zotavit. Obvyklým důvodem chrápání je alergie, která je dnes dobře léčitelná, ale každopádně je potřebné zjistit důvod chrápání, aby se zajistil normální vývoj dítěte.

Sleva na startovacího balíčku

V případě požadavku na slevu startovacího balíčku klikněte zde.

Pokud se chcete dočíst víc o daném tématu, prosím klikněte na slovo

Další zajímavé články

Zákaznický servis

V případě jakýchkoliv otázek mě můžete kontaktovat na: servis@asonor.org
+420 24 601 9655
v čase 8:00-16:30

Asonor® proti chrápání
Asonor® proti chrápání

Zbavte se chrápání jednou pro vždy.
Zlepšete kvalitu Vašeho života

Garance vrácení peněz

Dánský vynález