FAQ - Často kladené otázky ohledně Asonoru®

Po kliknutí na vybranou otázku se zobrazí odpověď

 1. Jak Asonor® užívat?
 2. Asonor by se měl užívat každý večer před spaním. Po použití Asanoru se vyhněte konzumaci jídla, pití i čištění zubů, protože toto může snížit účinek produktu. Zakloňte hlavu a vstříkněte si dávku do každé nosní dírky, dokud nepocítíte roztok v krku. Obyčejně stačí 3-4 vstřiky do každé dírky. Tekutý roztok by neměl zůstat v nose. Pro dosažení nejlepšího účinku byste ho měli pocítit v krku.

  Pumpička byla navrhnuta tak, aby "vystříkla" roztok, na rozdíl od spreje, nebo rozprašovače (ve kterých se nacházejí ostatní nosní kapky). Je to proto, aby se zabránilo zadržení roztoku v nose.

  Všeobecně je Asonor účinný od prvé noci, ale v zřídkavých případech se účinek Asonoru dostaví až po 14 dnech od začátku užívání kapek.

 3. Jak dlouho bude účinek Asonoru trvat?
 4. Při 3-4 vstřicích do každé nosní dírky před spaním by měl účinek Asonoru trvat 7-8 hodin od aplikace.

  Pokud by náhodou účinek vyprchal dříve, než po 7-8 hodinách, nebo pokud byste chtěli účinek Asonoru prodloužit, zvyšte dávku na 4-5 vstřiků do každé nosní dírky.

 5. Jaké jsou vedlejší účinky při užívání Asonoru?
 6. Nejsou známy žádné vedlejší účinky připisované užívání Asonoru.

 7. Jsem těhotná, mohu užívat Asonor v období těhotenství a kojení?
 8. Ano, každý může užívat tento produkt.


 9. Proč chrápeme?
 10. Chrápání vzniká přítomností překážky (obstrukce) při dýchání. Může být způsobeno rýmou, nebo anatomickou anomálií v nose nebo krku.

  Avšak největší příčinou chrápání je uvolněné svalstvo v krku v době spánku. To způsobí, že měkké tkáně ochabnou a dýchací cesty se zúží.

  Tlak v krku se zvýší, což způsobí vibraci čepu nad mandlemi v krku i měkkého patra. Tyto vibrace vytvářejí zvuk, nazývaný chrápání.

  Výzkumy dokazují, že přibližně 42% populace chrápe, z toho 60% mužů a 40% žen. Chrápání se častokrát opisuje jako „civilizační chrápání". Vážnější diagnóza chrápání je nazvána jako apnoický syndrom, který postihuje 2% populace.

  Chrápání může snížit kvalitu života formou kardiovaskulárních onemocnění, vysokého krevního tlaku, stresu, bolestí hlavy, OSA, sníženou sexuální funkcí a předčasné smrti. Více se dočtete...

 11. Proč bych měl něco dělat se svým chrápáním?
 12. Existuje mnoho důvodů proč. Prvním důvodem je, že chrápání pravděpodobně obtěžuje lidi, kteří jsou nuceni v noci chrápání poslouchat. Za druhé, ovlivňuje naše zdraví. Mezinárodní studie dokazují, že lidé, kteří chrápou, mají sníženou kvalitu života, vzhledem k tomu, že je trápí migrény, bolesti hlavy, kardiovaskulární onemocnění, snížená sexuální funkce a může je postihnout předčasná smrt.

 13. Na jakém principu Asonor funguje?
 14. Asonor účinně odstraňuje příčinu chrápání. Léčba je jednoduchá a zbaví Vás množství nepříjemností, které chrápání způsobují. Nosní sprej Asonor mají lubrikační schopnost- zjemňují sliznici v krku i krční svalstvo. Znamená to, že se Vám snadněji dýchá, vzhledem na nepřítomnost překážek, což zabraňuje vysoušení ústní sliznice, na což se po ránu stěžuje spousta chrápajících lidí.

 15. Vrátí se chrápání, pokud přestanu užívat Asonor?
 16. Ano, je to velice pravděpodobné.


 17. Proč na mne Asonor nepůsobí?
 18. Asonor má účinek na 3 ze 4 lidí.

  Pokud na Vás Asonor neúčinkuje, může to být tím, že produkt užíváte nesprávně. Abyste se ujistili, že přípravek užíváte správně, přečtěte si odstavec „Jak Asonor užívat".

  Pokud na Vás Asonor přesto neúčinkuje, doporučuje se navštívit lékaře, jelikož chrápání může být způsobeno i jinými faktory, než běžné chrápání, patřící mezi „civilizační choroby".

  Chrápání může být způsobeno rýmou, anatomickou anomálií v nose či krku, anebo ve vážnějších případech apnoickým syndromem. V těchto případech se Asonor nedoporučuje užívat.

 19. Kde se vyrábí Asonor?
 20. Asonor je vyráběn v EU v osvědčeném provozu GMP.

 21. Pokud si chci zakoupit Asonor, potřebuji lékařský předpis?
 22. Při koupi Asonoru lékařský předpis nepotřebujete.

 23. Na svou otázku jsem nenašel odpověď, co mám dělat?
 24. Pokud jste na Vaši otázku nenašli odpověď, můžete nám zaslat e-mail a odpovíme Vám. Pro odeslání e-mailu klikněte sem.